Usługi płatnicze

Pomagamy uzyskać zezwolenia na świadczenie usług płatniczych.

Specjalizujemy się w doradztwie prawnym na rzecz instytucji płatniczych. Reprezentujemy klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie uzyskania zezwoleń na świadczenie usług płatniczych, czy wpisów do odpowiednich rejestrów, a także w różnorodnych postępowaniach administracyjnych z udziałem Komisji Nadzoru Finansowego. Zapewniamy pomoc w uzyskiwaniu zezwolenia KNF na prowadzenie usług płatniczych oraz wsparcie w prowadzeniu bieżącej działalności dla wydawców kart płatniczych, płatności internetowych, płatności mobilnych, dostawców usług informacji o rachunku płatniczym.

Kancelaria Macura zapewnia również usługi doradcze w zakresie opracowywania i wdrażania wewnętrznych procedur i regulacji określonych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu – AML i CFT. Opracowujemy dokumentację wewnętrzną taką jak systemy zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej, oraz inne wymagane przez Komisję Nadzoru Finansowego dokumenty, pozwalające na ocenę rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania instytucją płatniczą.

Ponadto udzielamy wsparcia merytorycznego dotyczącego pokrewnych dziedzin prawa, jak prawo bankowe czy ustawa o kredycie konsumenckim.

CO OFERUJEMY?

W oparciu o krajowe, europejskie i międzynarodowe regulacje dotyczące usług płatniczych (PSD oraz SCA/CSC), płatności elektronicznych na rynku polskim i unijnym, regulacje AML/CFT, oferujemy wsparcie prawne dla podmiotów z sektora FinTech, wszelkiego rodzaju start-upów w ustaleniu, czy ich usługi stanowią działalność regulowaną w rozumieniu Ustawy o usługach płatniczych, a jeśli tak to pomagamy w uzyskaniu odpowiednich zezwoleń (np. na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej) lub wpisów do odpowiednich rejestrów (np. rejestru biur usług płatniczych lub małych instytucji płatniczych). Ponadto, bierzemy udział w sprawowaniu kontroli przestrzegania przepisów prawa przez instytucje płatnicze. W oparciu o regulacje polskie i europejskie, w tym dokumenty takie jak:

oraz praktyczne doświadczenie i stale poszerzaną wiedzę, proponujemy praktyczne rozwiązania i odpowiadamy na pytania:

WYBRANE USŁUGI

KOMU DORADZAMY

Specjalizujemy się w doradztwie w sprawach usług płatniczych dla branży FinTech i usług płatniczych. Wspieramy właścicieli, członków zarządu i kadrę zarządzającą w zagadnieniach dotyczących ochrony danych osobowych, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, tworzenia procedur wewnętrznych dla instytucji płatniczych w zakresie weryfikacji klienta, obsługi, windykacji, procesów reklamacyjnych.

Monitorujemy ustawodawstwo i rozwijającą się praktykę w zakresie doradztwa dla instytucji finansowych w Polsce, Unii Europejskiej i krajach spoza UE. Zachęcamy do lektury naszego bloga, na łamach którego dzielimy się praktycznym doświadczeniem, zdobywanym w trakcie realizacji różnorodnych projektów dla firm z branży FinTech.

 

Sprawdź nasze doświadczenie

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.