Dane osobowe

RODO, ochrona danych osobowych i ochrona prywatności w branżach FINTECH, LENDTECH i E-COMMERCE

Dane osobowe to waluta przyszłości. Ich ochrona to jedno z największych wyzwań, przed którymi stają firmy ze wszystkich branż. Żadne przedsiębiorstwo nie może sprawnie i bezpiecznie funkcjonować bez pozyskania znacznych ilości danych osobowych, i jednoczesnego zapewnienia odpowiedniego poziomu ich ochrony oraz prawa do prywatności (RODO) jeśli chodzi o ich zbieranie i gromadzenie, przechowywanie, a także wykorzystywanie do prowadzenia bieżącej działalności biznesowej i pozyskiwania nowych zleceń. Odpowiednie procedury w tym zakresie pozytywnie wpływają na zaufanie do firmy, budowanie jej pożądanego wizerunku jako odpowiedzialnego partnera biznesowego, a także zabezpieczają firmy przed negatywnymi konsekwencjami naruszeń ochrony prywatności czy wycieku danych osobowych, wynikających z rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Dlatego ochrona danych osobowych to dziedzina, którą w firmie powinien zajmować się wyspecjalizowany prawnik.

Co oferujemy?

W oparciu o krajowe, europejskie i międzynarodowe regulacje ochrony danych osobowych i prywatności, w tym w szczególności takie przepisy jak:

nasza kancelaria wspiera firmy z branż FinTech, LendTech i e-commerce oraz sektora bankowo-finansowego, w przygotowaniu i wdrożeniu skutecznej i bezpiecznej strategii szeroko rozumianego gromadzenia, przechowywania i przetwarzania zebranych danych osobowych.

Zaczynamy od audytu sposobów, procedur i poziomów ochrony danych osobowych i prywatności. Na tej podstawie przygotowujemy raporty, obejmujące praktyczne wskazówki w zakresie stworzenia i wdrożenia odpowiednich regulacji i procedur wewnętrznych w zakresie ochrony danych i prywatności. W razie potrzeby, reprezentujemy klientów i doradzamy im w razie wystąpienia naruszenia lub wycieku danych osobowych, a także procedur kontrolnych realizowanych przez odpowiednie organy.

Odpowiadamy na pytania i proponujemy praktyczne, gotowe do wdrożenia rozwiązania, uwzględniające realia biznesowe działalności klientów. Jeśli zastanawiasz się lub masz wątpliwości:

skontaktuj się z naszymi prawnikami, którzy specjalizują się w ochronie danych osobowych, RODO i ochronie prywatności.

Wybrane usługi

Komu doradzamy

Doradzamy wiodącym firmom z sektorów FinTech, LendTech i e-commerce, a także podmiotom z sektora finansowego, IT i startupom. Wspieramy osoby pełniące funkcję członków zarządu, dyrektorów, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji, Chief Information Officer (CIO) i Compliance Office.

Monitorujemy ustawodawstwo i rozwijającą się praktykę ochrony danych w Polsce, Unii Europejskiej i krajach spoza UE. Zachęcamy do lektury naszego bloga na łamach którego dzielimy się praktycznym doświadczeniem, zdobywanym w trakcie realizacji projektów dotyczących ochrony danych osobowych, RODO i ochrony prywatności.

Sprawdź nasze doświadczenie

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.